top of page
phibrowsweb.jpg

ČASTÉ OTÁZKY

Jak se mám starat o obočí po aplikaci ?

Doporučená péče po zákroku

 

⚠️O obočí se vždy starejte pouze po umytí rukou⚠️ 

 

Bezprostředně po zákroku budete mít ránu natřenou tenkou vrstvou krému, který se po 30 minutách od ukončení zákroku vytře vlhkým aa následně suchým vatovým tamponem. Opětovně aplikujeme tenkou vrstvu krému. Rána po každém utření musí být hladká, čistá a suchá. Na tamponku zůstává po utření žlutý nebo hnědý sekret. Jde o tekutinu lymfatického systému, zbytky krému a pigmentu. Nesprávné otírání by způsobilo kumulování lymfatické tekutiny ze které by se později vytvořil tlustý strup. Spolu se s trupem by pak v době hojení odešla i část pigmentu.

 

♦️V den zákroku:

V 1,5 - 2 hodinových intervalech si důkladně vytřete obě obočí ve všech směrech vlhkým tamponem. Rány po výtěrech musí zůstat hladké na dotyk , čisté na pohled a bez nánosů lymfy v jednotlivých chloupkách. Potom utřete obočí suchým tamponem, abyste odstranili nadbytečnou vlhkost. Natřete tenkou vrstvou krému. 

UPOZORNĚNÍ : Při vytírání můžete cítit štípání, pálení nebo píchání. Jelikož jde o čerstvou ránu i když jen povrchovou je třeba vydržet. 

Proces kompletně opakujte jen dnes.

 

♦️Od druhého do sedmého dne:

Ráno a večer obočí lehce vytřete vlhkým tamponem (od původní nánosu lymfy), nechte minutku dýchat aby poschlo a aplikujte tenkou vrtsvou krému. Citlivá pokožka má i přes důkladné vytírání, které jste aplikovali v den zákroku, ráno opět nakumulované zbytky lymfy.

Je doporučené aplikovat tenkou vrstvu ráno a před spaním. Pokud máte suchou pokožku je dobré přimáznout i při pocitu pnutí. Základní pravidlo je , že se obočí nesmí ani přesušit, ale ani udusit v množství mastného krému. Pokud si nejste jistá , zda je množství aplikovaného krému dostatečné, po natření na obočí vyčkejte minutu nebo dvě až se krém rozpustí na tělesnou teplotu a přejed'te si po něm suchým prstem. Pokud by bylo přemaštěné suchý prst stáhne nadbytek mazu, pokud se Vám zdálo po přijetí suché, ještě trošičku dokrémujte.

 

♦️Týden po zákroku bude obočí výrazně tmavší

Vytvoří se tenká vrstva plochého strupu - ale vždy jen v jednotlivých chloupkách, nikdy ne jako celoplošn strup. Intenzita a kontrast po vyhojení stroupku ustoupí. Obočí bude po zahojení  ca o 10 - 15 % tenčí (jde o princip jizvy která se také po vyloupnutí strupu zatáhne ). Obočí může při procesu hojení svrbět...NIKDY NĚŠKRÁBAT !!! Nutné vydržet. Těsně po zákroku může být obočí opuchlé a začervenalé, někdy je opuchlé jen jedna strana atd. Toto po aplikační opuchnutí ustoupí zpravidla do druhého dne. 

 

♦️Přibližně 6.týden 

se Vám z obočí začnou uvolńovat jemné šupinky s kresbou chloupků. Je důležité aby i na pokožce zůstávala kresba. Na její intenzitě nezáleží, protože pbočí se bude regenerovat cca ěá dní a v tomto čace se teprve pigment začne usazovat a obočí začne pomalu dostávat finální barvu. Důležitý je ale výsledek až po korekci a jejím zahojení.

 

♦️Doporučení na první týden po aplikaci :

✅ Vyhýbejte se jakékoliv kosmetice v oblasti obočí (můžete si dát make up, pudr, nalíčit oči, ale vše mimo obočí ). V žádném případě nepřetírejte obočí krémem, make upem, ani tyto produkty nenatírejte do jeho blízkosti.

✅ Vlasy si umývejte v předklonu

✅ Obličej si ráno a večer čistěte jak jste zvyklá ale vyhněte se okolí obočí

✅ Vyhýbejte se soláriu, sauně, bazénu a nadměrné vlhkosti 

✅ Vyhněte se slunci a opalování 

✅ vyhíbejte se cvičení 

 

V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat . 

Microblading vs Microshading : Jaký je mezi nimi rozdíl ?

Možná už jste slyšeli  o proceduře Microbladingu obočí, ale víte, co to je ? Slyšeli jste také o proceduře na úpravu obočí microshading ? Ano , zní to stejně, nicméně tyto 2 procedury jsou v některých aspektech zcela odlišné.

 

MICROBLADING

Microblading se provádí ručně a vykresluje se každý chloupek. Pro aplikaci se používá speciální mikro čepel, která je tvořená několika hroty v řadě. Microblading zanechává malé, přirozeně vypadající vláskovací tahy. Microblading je také méně trvalý než klasický PMU. To se může na první pohled zdát jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Věkem se  nám mění obličej i estetické cítění a s microbladingem se tomu dá vždy přizpůsobit. Nestane se Vám tak, že máte stejné obočí třeba dvacet let. Výdrž je u microbladingu velmi individuální. Záleží na typu pleti. U suché a normální pokožky vydrží dvanáct až patnáct měsíců. U smíšené osm až deset měsíců. Mastná pokožka nejrychleji obnovuje pigment a barva se pod kůži udrží nejkratší dobu. V takovém případě je trvanlivost pouze čtyři až šest měsíců.

 

MICROSHADING

Microshading se provádí tetovacím strojkem. Během této metody Artist nebude dělat vláskovací tahy, ale spíše použije metodu tečkování . Výsledkem je, že tato procedura vytváří jemnější, práškový efekt, který připomíná pudr na obočí , a to je určitě ten pohled, který můžete vidět na fotkách mnoha influencerů. Microshading vydrží cca dvanáct až patnáct měsíců.

Microblading vs Microshading : Která procedura je pro mě ta pravá ?

Microblading je nejvhodnější pro normální typ pleti. Mastná pleť může po vyhojení způsobit lehce rozmázlé chloupky a navíc se microblading v tomto typu pleti dlouho neudrží ( cca 6 měsíců ). Microblading nelze aplikovat na obočí se starým PMU .

 

Microshading vytváří odlišný efekt, takže pokud máte určitá prázdná místa v obočí ( hlavně u tmavších ), které chcete vyplnit, tak byste se měli rozhodnout pro microshading. Navíc pokud je vaše pleť poněkud citlivá nebo máte mastnou pleť a nemáte odvahu podstoupit microblading, je poté microshading skvělou druhou volbou. Pokud máte staré PMU, lze aplikovat pouze microshading.

 

Kombinace Microblading a Microshading

Proč však stavět microblading proti microshadingu, když lze tyto procedury zkombinovat ?

Poku máte velmi tenké a řídké obočí, je tato kombinace pro Vás stvořená. Ombre efektu obočí je například dosaženo kombinací těchto dvou procedur a je v současnosti poměrně populární .

bottom of page