top of page
Applying Lipstick

MIKROPIGMENTACE RTU

Aquarell Lips 

Každá žena se ráda líbí a mnoho z nás tráví denně i desítky minut líčením - jen málokterá totiž má od přírody dokonale tvarované a husté obočí, plné rty a nekonečně dlouhé řasy. Není tajemstvím, že make-up zvyšuje sebevědomí, pomáhá nám zamaskovat nedostatky, nebo naopak přitáhnout pozornost na ty části obličeje, které na sobě máme nejraději.

Mnoho žen ale nechce trávit každé ráno nanášením líčidel a touží vypadat dokonale ihned po probuzení. To je také hlavní důvod toho, proč je permanentní make-up tolik oblíbený. Jednou z nejoblíbenějších procedur je permanentní make-up rtů neboli tetování rtů. A my jsme pro vás sepsaly to nejdůležitější, co byste o zákroku měla vědět.
 

IMG_3918.JPG

Co je 

Mikropigmentace rtu ?

Jedná se o kosmetický zákrok, při kterém kosmetička-tatérka aplikuje pigment pod svrchní vrstvu pokožky rtů. Proceduře se také říká tetování rtů, nicméně klasický tetovací inkoust se k tomuto účelu již téměř nepoužívá. Aplikace pigmentu zajistí mimořádně přirozený výsledek a nádherně pudrový vzhled rtů.

Permanentní make-up rtů je skvělým řešením pro ty, které milují nosit rtěnku, ale už méně je baví ji upravovat po každém soustu nebo napití. Rty lze navíc tímto způsobem opticky zvětšit a vylepšit jejich tvar, podobně jako konturovací tužkou. 

IMG_3920.JPG
Marble Surface

Pro koho je permanentní make-up rtů vhodný?

Dlouhodobý make-up rtů si může dopřát každá, která miluje barvené rty, ale nebaví jí rtěnku neustále kontrolovat a znovu nanášet. Je také řešením pro ty, které mají rty nepravidelné a chtějí, aby působily symetricky. Procedura vám sice nezajistí stejný výsledek jako aplikace výplňového materiálu, ale opticky rty zvětší a zvýrazní je.

Marble Surface

Pro koho permanentní make-up rtů vhodný není?

Zákrok byste měla velmi dobře promyslet nebo vůbec nepodstupovat, pokud: 

 • jste těhotná 

 • trpíte hyperpigmentací (máte skvrny v obličeji)

 • užíváte léky, které způsobují ředění krve ( je potřeba se poradit s lékařem )

 • máte cukrovku 

 • máte v oblasti rtů lupénku (trpíte psoriázou)

 • trpíte autoimunitním onemocněním 

 • jste anemická (pigment se nemusí vstřebat správně)

 • máte jizvu keloidního nebo hypertrofického původu

 • podstupujete chemoterapii

IMG_3910.JPG
Jak to probíhá?

This is a great place to add a tagline.

1. KONZULTACE 

Dostavte se ve sjednaný čas do salonu, uvolněte se a neváhejte se své kosmetičky-tatérky zeptat na cokoliv, co vás zajímá ohledně samotného ošetření nebo hojení.

2. TVAR A BARVA RTŮ
Společně vyberete barvu rtů, která se vám bude líbit nejvíce a bude vám slušet. Kosmetička vám pak tužkou načrtne kontury rtů. Pokud se vám jejich tvar bude líbit, nastal čas je vyplnit barvou. 

3. ZNECITLIVĚNÍ KŮŽE 

Na vaše rty aplikujeme lokální anestetikum ve formě znecitlivujícího krému, aby byla aplikace pigmentu co nejméně nepříjemná.
4. PIGMENTACE

Kosmetička-tatérka jehličkou aplikuje pigment pod svrchní vrstvu pokožky rtů.
5. KOREKCE 

Vaše rty se plně zahojí přibližně během následujících 6-8 týdnů, poté byste se měla dostavit na korekci. Pokud bude třeba, upraví se tvar rtů, popřípadě se opraví drobné nedokonalosti. 

Marble Surface
Jak dlouho procedura trvá?

V salonu strávíte přibližně 2 - 2,5 hodin. Závisí to na mnoha faktorech a především na typu vaší kůže. Podobně jako u klasického tetování přijímá kůže pigment rozdílně, některá lépe, jiná hůře. Aby byl výsledek skutečně perfektní, může aplikace trvat déle.

 

Jak moc procedura bolí?
Rty člověka jsou velmi citlivé a hodiny trvající zákrok jehlou může znít velmi bolestivě, ale aplikace umrtvujícího krému oblast znecitliví. Procedura je nepříjemná, ale ne vyloženě bolestivá.

sugarlipsw.jpg

Co dělat a čeho se vyvarovat před samotnou procedurou?

Před zákrokem neužívejte následující léky, látky a vitamíny, které způsobují ředění krve:

 • aspirin 

 • ibuprofen

 • alkoholické nápoje 

 • nápoje s obsahem kofeinu (káva, čaj, energetické drinky)

 • rybí olej 

 • niacin (vitamín B3)

 • vitamin E

 • produkty s obsahem retinolu

Pokud trpíte na opary, je nutné před zákrokem užívat antivirotika. Při hojení mohou oparty vznikat a zhoršit proces hojení. 

- Skvělým tipem je peeling na rty. Odstraní šupinky staré odumřelé kůže, výborně rty prokrví a zanechá je vláčné, hladké, omlazené, vyživené a zdravé. Bude se nám lépe pracovat a pigmenty se lépe zavchytí ❤️

main.jpg
mikopigmentace rtu

Následná péče 

Rty budou po aplikaci pigmentu oteklé a jejich barva mnohem tmavší, než bude po zahojení. Tato první fáze hojení bude trvat 5-7 dní a je nutné: 

 

 • Používat vazelínu, balzám na rty nebo kokosový olej pro hydrataci rtů.

 • Rty po každém jídle očistit vatovým tamponkem a kapkou vody.

 • Týden nepoužívat žádný make-up. 

 • Nejíst ostrá a pikantní jídla. Velmi doporučujeme pít nápoje brčkem, alespoň po dobu prvních dvou dnů.

 • Nemnout, neškrábat a neloupat rty a jejich okolí.

 • Vyhýbat se přímému slunečnímu záření, horkým saunám, vířivkám, soláriu a bazénům. 

Můžu po aplikaci používat make-up?

 

Nanést na postiženou oblast rtěnku není za žádných okolností možné, je nutné vyčkat až na úplné zahojení rtů. Rtěnku můžete nanést opravdu až v okamžiku, kdy rty nejsou opuchlé a stroupky na celé ploše rtu se odlouply. Doporučujeme však během hojení nenosit žádný make-up, protože by se vám mohl dostat do oblasti rtů, která se hojí, a infikovat ji. Prosíme, buďte trpělivé a vyhněte se make-upu alespoň na jeden týden, lépe ještě déle. 

 
HOJENÍ 

 

Jak dlouho trvá, než se rty zahojí?

Fáze hojení trvá přibližně jeden týden. Rty budou nejprve nateklé a postupně se objeví stroupky, které zase opadají. Barva bude zpočátku velmi intenzivní, ale již během prvního týdne vybledne asi o 50 %. Trvá zkrátka delší dobu, než se pigment usadí. Během hojení prosím dodržujte všechna pravidla, která jsme zde uvedli, abyste se vyhnula zbytečným problémům.

Marble Surface
KOREKCE

Je nutné dostavit se po zahojení na korekci? 

Pokud vám má permanentní make-up rtů vydržet dlouho krásný, je doporučené objednávat se na korekce, není to ale nutné. Vřele však doporučujeme dostavit se do salonu na první kontrolu po úplném zahojení rtů (tedy po 6-8 týdnech od aplikace), abychom opravili tvar rtů a vyplnili místa, kde pigment vypadal úplně, jsou-li taková. 

 

Jak často budete na korekce chodit, závisí na typu vaší kůže a vašem životním stylu. Pokud nechcete, aby barva zesvětlala, doporučujeme se vracet 1x za rok. Samozřejmě je také možné docílit tmavší barvy či jiného odstínu.

Ze zkušenosti víme, že lidé s mastnou pletí a lidé, kteří tráví hodně času na přímém slunci potřebují doplnění přibližně každých 6 měsíců, protože pigment bude blednout rychleji.

bottom of page